جاوااسکریپت در سخت افزار

مدتی بود که برای اجرای یه ایده می خواستم Raspberry Pi بخرم، بعدش توجهم به شدت به cubieboard جلب شد و گفتم دیگه اینو میخرم، تا اینکه سرم شلوغ شد و دیدم الان بخرمش نمی تونم خیلی روش وقت بذارم ، پس شاید بهتر باشه صبر کنم.یکی از خوبی های Cubie اینکه کلی توزیع واسش وجود داره و میشه همه چی روش نصب کرد.خیلی از توزیع های لینوکس براش کامپایل شدند و خوب خیلی خوبه.ولی چیز جالبی که چند روز پیش دیدم یکسری سخت افزار بود که قراره وارد بازار بشند و بشه براشون جاوااسکریپت کد زد، این یعنی فوق العاده ! برنامه نویسی Async روی یک سخت افزار ، اونم جاوااسکریپت! یعنی سرعت بخشیدن فوق العاده زیاد به توسعه و همینطور تعداد زیادی گجت که هرکی واسه خودش درست میکنه.یه Do It Yourself خیلی بامزه و گیکی.

یکی از این پروژه ها در KickStarter داره انجام میشه به اسم  Espruino و یکی دیگه هم به اسم Tessa وجود داره.این ویدئو برای Espruino هست که بعضی از قابلیت هاشو نشون میده که خیلی باحاله.

4 دیدگاه برای «جاوااسکریپت در سخت افزار»

  1. به نظر من که برای یک ‌SBC کماکان بهترین سیستم عامل لینوکس هست. اگه بخوای از این کارای فانتزی مثل چراغ روشن خاموش کردن و اینا انجام بدی، با پایتون خیلی راحت و زیبا قابل انجامه ( هر چند که من اگه بخوام بنویسم، C مینویسم و باینری میسازم که با حداقل سخت افزار و نرم افزار اجرا بشه) علاوه بر اینکه هزار تا سرویس مثل سامبا و NTP و Cron و کلی قابلیت دیگه که فقط یک سیستم عامل مدرن میتونه ارائه بده دم دستته. من چند تا رزبری پای خریدم و مدتیه باهاشون سرگرمم، به نظرم این بردهای ۳۵ دلاری صد برابر بیشتر از یک برد جاواسکریپتی ۹۹ دلاری می ارزه.
    بعدشم این چیزایی که این بابا مینوشت، شاید قیافه اش شبیه جاوااسکریپت باشه، اما خداییش هیچکدوم این توابعی که مینوشت رو من تا حالا ندیده بودم. یکسری چیزا مثل jquery هم که کلا فقط بدرد وب میخوره و کاربردی روی یک برد سخت افزاری نداره. پس میشه گفت که این اومده یک جاوااسکریپت برای این بردش اختراع کرده که فعلا هم به نظر میرسه فقط خودش ازش سردربیاره. سرگرمی قشنگیه، اما من نمیفهمم کاربردش تو دنیای واقعی چیه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">